Přeskočit na hlavní obsah

Způsob upevnění – Samolepka

Způsob upevnění – Samolepka

Budete potřebovat:
· Čisticí prostředky na povrch (nejlépe rozpouštědlo na mastnotu)
· Lepicí páska
· Škrabka (je součástí objednávky)
· Vodováha (pro větší konstrukce)

Než začnete design aplikovat, doporučujeme nejprve očistit povrch, na který bude samolepka připevněna, pomocí rozpouštědla na mastnotu, nejlépe čističe na okna nebo prostředku na mytí nádobí. Před zahájením aplikace se však ujistěte, že je povrch zcela suchý. Samolepicí texty špatně přilnou při nízkých teplotách, takže pokud je teplota povrchu nižší než 15 °C, měl by se povrch před aplikací mírně zahřát horkovzdušnou pistolí nebo fénem. Dbejte na to, abyste povrch nepřehřáli a nepoškodili.

Lepicí strana samolepky je produkt podléhající rychlé zkáze, takže pro dosažení nejlepších výsledků ji doporučujeme použít co nejdříve po doručení. Všimněte si také, že samolepka nejlépe přilne k hladkému, rovnému povrchu. Samolepku nedoporučujeme používat na strukturované tapety, cihlové zdi nebo jiné nerovné povrchy. Místo toho můžete použít naše akrylové nebo plastové cedule.

Malý design:

1. Vyválejte design na stole nebo podobném povrchu a vše přejeďte škrabkou. Tím se usnadní odstranění ochranného papíru ze samolepky, až ji budete chtít aplikovat.

2. Podržte design na místě, kam ho chcete umístit, a ujistěte se, že je rovný. Na stěně si vyznačte dva nebo více bodů (později je lze odstranit), které můžete použít jako referenční při aplikaci. V ideálním případě by to mělo být v rozích nebo na 4 různých místech kolem konstrukce.

3. Položte samolepku na stůl a odlepte ochranný papír. Pokud se něco na vašem designu přilepí a odlepí se i s ochranným papírem, místo aby to zůstalo na přenosové pásce, vraťte ochranný papír zpět na místo a znovu oblast přejeďte škrabkou.

4. Přiložte samolepku k vyznačeným značkám a pevně ji přitiskněte ke stěně. Dbejte na to, aby byla konstrukce vždy napnutá. Samolepicí design nelze po aplikaci ze zdi odstranit, proto je důležité, aby byl od začátku hladký a rovný.

5. Přejeďte celý design škrabkou, abyste se ujistili, že je správně připevněn ke stěně.

6. Stáhněte přenosovou pásku tak, že uvolníte jeden její roh a pak ji pod ostrým úhlem odtáhnete od stěny. Pokud se kousek designu odlepí spolu s přenosovou páskou, vraťte pásku zpět a použijte škrabku na místě, které se přilepilo, než přenosovou pásku znovu opatrně stáhnete.

Střední nebo velký design:

1. Vyválejte design na stole nebo podobném povrchu a vše přejeďte škrabkou. Tím se usnadní odstranění ochranného papíru ze samolepky, až ji budete chtít aplikovat.

2. Připevněte samolepku na stěnu pomocí malého kousku pásky na jednom horním okraji. To vám usnadní její úpravu. Pomocí vodováhy zkontrolujte, zda je samolepka rovně. Poté zajistěte text dalším kusem pásky na druhém horním okraji samolepky a dlouhým kusem pásky rovně přes střed celé samolepky tak, aby byl připevněn jak nad, tak pod samolepkou.

3. „Rozložte“ jednu stranu samolepky a přidržte ji u stěny/povrchu, zatímco budete stahovat ochranný papír směrem k pásce. Pokud máte design s mnoha drobnými detaily, ujistěte se, že se žádná část samolepky neodlepí od ochranného papíru. Pokud něco uvízne, vyměňte ochranný papír a znovu oblast projděte škrabkou. K odloupnutí nepoddajných malých kousků, které se nechtějí uvolnit, můžete použít také ostrý nůž nebo podobný nástroj. Zkuste také odstranit ochranný papír v příčném úhlu od designu. To usnadňuje uvolnění konstrukce.

4. Jakmile se ochranný papír uvolní ze samolepky, odstřihněte ho.

5. Opatrně přiložte samolepku ke stěně a začněte ji škrabkou přitlačovat od středu směrem k okrajům a do stran. Dbejte na to, aby byl design po celou dobu napnutý, aby nedocházelo ke vzniku záhybů nebo jiným problémům.

6. Odstraňte pásku, která vede přes vinyl, a zopakujte stejný postup jako výše na druhé straně designu. Rozložte samolepku, oddělte ochranný papír a opatrně ji znovu složte. Škrabkou roztahujte od středu směrem k okrajům.

7. Přejeďte celý design škrabkou, abyste měli jistotu, že je samolepka pevně přichycena, a odstranili případné vzduchové bubliny.

8. Opatrně odlepte přenosovou pásku. Pokud se kousek designu odlepí spolu s přenosovou páskou, vraťte pásku zpět a použijte škrabku na místě, které se přilepilo, než přenosovou pásku znovu opatrně stáhnete.

Nemůžete najít odpověď na svůj dotaz?

Nebo použijte tento formulář

Jestliže máte nějakou objednávku nebo číslo faktury, až nás budete kontaktovat, uveďte ji prosím. Bude to pro nás snazší, až se Vám budeme snažit odpovědět na Váš dotaz.

Když kontaktujete Značení-max.cz e-mailem, uložíme si Váš problém a Vaše kontaktní údaje. To je nezbytné proto, abychom mohli Váš problém řešit. Další informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.