Značení pro postižené

Vytvořte si své vlastní značení pro postiženého/postiženou s textem a návrhem dle vlastní volby nebo si vyberte z našich předem navržených příkladů.

Snadné objednání
Rychlé doručení
Nízké ceny
Záruka spokojenosti zákazníků
Stoprocentní vynahrazení emisí uhlíku

Příklady populárního značení pro postižené

Created with Fabric.js 1.6.6

Rytí plastového značení

100 x 100 mm

354.00 Kč vč. DPH

Created with Fabric.js 1.6.6 TOILET

Rytí plastového značení

150 x 45 mm

236.00 Kč vč. DPH

Created with Fabric.js 1.6.6 RESTROOMS

Rytí plastového značení

145 x 40 mm

220.00 Kč vč. DPH

Created with Fabric.js 1.6.6 RESTROOMS

Rytí plastového značení

145 x 40 mm

220.00 Kč vč. DPH

Created with Fabric.js 1.7.9 DISABLED PARKING ONLY

Hliníkové značení

300 x 400 mm, Hliník

1762.00 Kč vč. DPH

Created with Fabric.js 1.7.9 PARKING ONLY

Rytí plastového značení

250 x 292 mm

1330.00 Kč vč. DPH

Created with Fabric.js 1.7.9 ACCESSIBLE ENTRANCE

Rytí plastového značení

250 x 295 mm

1336.00 Kč vč. DPH

Created with Fabric.js 1.7.9 CAUTION Disabled access ramp

Dekorační nálepky

300 x 400 mm, Vinylový

428.00 Kč vč. DPH

Nenacházíte, co hledáte?

Náš Stránka Návrh můžete používat k navrhování našeho značení takového, jaké jej chcete mít. Text, barvy, tvary a další.

Začněte navrhovat

Informace o značení pro postižené

Ve své běžné mluvě lidé stále užívají slovo hendykepovaní, i když pojem postižení je možná správnější. To se projevuje i na názvech značení, protože mnoho lidí řekne: „značení pro hednykepované“. Správný pojem je však „značení pro postižené“. Ať už je název jakýkoli, toto značení je určeno pro lidi s nějakým zneschopněním, zejména pro ty, kdo se pohybují pomocí invalidního vozíku.

Nejběžnější funkcí značení pro postižené je vymezit, kde se nachází terén přizpůsobený pro uživatele invalidních vozíků. Může se jednat například o toalety nebo parkovací plochy.

Značení pro postižené – různé funkce

Toaleta

Na veřejných místech se vždy nachází nějaká toaleta pro uživatele invalidních vozíků. Tyto toalety mají širší dveře, opěrná madla vedle záchodu a výstražná tlačítka. Jsou jasně označeny symbolem osoby na invalidním vozíku. Na značení bude znázorněno i to, zda je k dispozici sprcha.

Parkování

Značení s modrým pozadím a bílou siluetou člověka sedícího na invalidním vozíku jasně značí parkovací prostory pro postižené. Jinak se tomu běžně říká parkování pro hendykepované.

Označení rampy

Jestliže ke vchodům vedou schody, je možné použít značení pro postižené k označení vchodu s rampou. Někdy může značení obsahovat také informaci o tom, že po kontaktování personálu je možné zajistit dočasnou rampu.

Značením ramp je také značení, které vyznačuje mola postavená speciálně pro uživatele invalidních vozíků, aby se mohli koupat. Tyto rampy se nacházejí ve rekreačních letoviscích a označují molo s pozvolným vstupem do vody.

Tato kategorie zahrnuje také značení pro postižené navržené speciálně k poukázání na nouzový východ – celkem prosté únikové cesty beze schodů.