Nenacházíte, co hledáte?

Náš Stránka Návrh můžete používat k navrhování našeho značení takového, jaké jej chcete mít. Text, barvy, tvary a další.

Začněte navrhovat

Informace o Informační značení

Potřebujete něco jasně označit, předat informace veřejnosti nebo vyznačit cestu na jiné oddělení ve firmě? Je-li tomu tak, řešením je informační značení. Informační značení se používá k předání informací – bez ohledu na to co, kdy nebo jak má být sděleno. Důležité je, aby značení bylo navrženo zřetelně a aby bylo snadno srozumitelné.

Existuje mnoho různých typů informačního značení používaného v mnoha různých kontextech. Patří sem prakticky cokoli, od zvýraznění postupů likvidace odpadu, po informování zákazníků o otevíracích hodinách obchodů nebo poskytnutí informací o nějaké akci.


Informační značení – příklad

Co je to?

Častokrát informační značení zvýrazňuje co patří kam, případně co je obsahem konkrétních přihrádek. Takové značení vytváří řád a usnadňuje orientaci zákazníkům a personálu.

Kde je to?

Informace na tomto značení vyznačují umístění nějaké věci. Může se jednat o hlavní vchod, toaletu nebo oddělení ve firmě. Informace na značení pomáhají lidem najít cestu.

Kdy to je?

Značení uvádějící otvírací hodiny, čas konání koncertu nebo čas schůzky poskytuje návštěvníkům důležité informace.

Sdělujte informace

Jedním z klasických druhů informačního značení je značení uvádějící místo, kde lze najít bližší informace. Takové znáte například z dopravního značení, kde často bývá čtverec s černým “i” na bílém pozadí. Někdy je toto “i” navíc lemováno relativně tlustým modrým lemem. U větších akcí nebo na jiných místech s informačním značením lze obdobné informační značení rozmístit za účelem jasného vyznačení místa těchto informačních panelů.