Přeskočit na hlavní obsah

Značení pro postižené

Hliníkové značení, 76x76 mm, Hliník

712.00 Kč

Cena vč. DPH

Záruka spokojenosti zákazníků
Rychlé doručení

Podrobnosti o produktu

Typ:

Hliníkové značení

Šířka:

76 mm

Výška:

76 mm

Tloušťka:

1,5 mm

Materiál:

Hliník

Způsob uchycení:

Žádná

Popis produktu

Ve své běžné mluvě lidé stále užívají slovo hendykepovaní, i když pojem postižení je možná správnější. To se projevuje i na názvech značení, protože mnoho lidí řekne: „značení pro hednykepované“. Správný pojem je však „značení pro postižené“. Ať už je název jakýkoli, toto značení je určeno pro lidi s nějakým zneschopněním, zejména pro ty, kdo se pohybují pomocí invalidního vozíku.

Nejběžnější funkcí značení pro postižené je vymezit, kde se nachází terén přizpůsobený pro uživatele invalidních vozíků. Může se jednat například o toalety nebo parkovací plochy.


Značení pro postižené – různé funkce

Toaleta

Na veřejných místech se vždy nachází nějaká toaleta pro uživatele invalidních vozíků. Tyto toalety mají širší dveře, opěrná madla vedle záchodu a výstražná tlačítka. Jsou jasně označeny symbolem osoby na invalidním vozíku. Na značení bude znázorněno i to, zda je k dispozici sprcha.

Parkování

Značení s modrým pozadím a bílou siluetou člověka sedícího na invalidním vozíku jasně značí parkovací prostory pro postižené. Jinak se tomu běžně říká parkování pro hendykepované.

Označení rampy

Jestliže ke vchodům vedou schody, je možné použít značení pro postižené k označení vchodu s rampou. Někdy může značení obsahovat také informaci o tom, že po kontaktování personálu je možné zajistit dočasnou rampu.

Značením ramp je také značení, které vyznačuje mola postavená speciálně pro uživatele invalidních vozíků, aby se mohli koupat. Tyto rampy se nacházejí ve rekreačních letoviscích a označují molo s pozvolným vstupem do vody.

Tato kategorie zahrnuje také značení pro postižené navržené speciálně k poukázání na nouzový východ – celkem prosté únikové cesty beze schodů.