Přeskočit na hlavní obsah

Uliční značení

Hliníkové značení, 700x250 mm, Hliník

2384.00 Kč

Cena vč. DPH

Záruka spokojenosti zákazníků
Rychlé doručení

Podrobnosti o produktu

Typ:

Hliníkové značení

Šířka:

700 mm

Výška:

250 mm

Tloušťka:

1,5 mm

Materiál:

Hliník

Způsob uchycení:

Žádná

Popis produktu

Města a obce nebo městská a obecní zastupitelství mají povinnost umísťovat na veřejná prostranství značení s názvy ulic. To platí stejně tak pro významné dopravní cesty jako pro označení ulic v obytných čtvrtích. Domovní spolek, firma nebo i soukromá osoba, může shledat potřebným umístit kromě takového značení ještě i jiné, samostatné, vyznačení názvu ulice, aby návštěvníci našli cestu ještě snáze. Mnozí si značení s názvem ulice objednávají také na své soukromé domy, ke kterým nemá místní samospráva povinnost umístit značení.

To, že na značení názvu ulice je uveden název ulice, je pochopitelně samozřejmostí. Když však navrhujete své vlastní značení, musíte uvážit také, zda neuvést nějaké další informace.


Uliční značení – Co uvést?

Název ulice

Tím zdaleka nejběžnějším, co by mělo být na uličním značení uvedeno, je název ulice. Jsou také situace, kdy chcete uličním značením označit nějaké zvláštní místo. Do kategorie uličního značení spadají oba typy značení, značení s názvy ulic i značení na ulicích.

Čísla domů

Účelem značení s názvem ulice je usnadnit návštěvníkům najít cestu. Z toho důvodu jsou na značení často umísťována čísla domů. Příkladem by mohlo být “Hlavní třída 10-14” aby bylo lze snadněji najít konkrétní číslo domu.

Názvy čtvrtí

Mnozí dají na značení i název čtvrti. To jsou informace, které potřebuje jen nemnoho uživatelů silnic, avšak zobrazit název čtvrti znamená v mnoha případech i sdělit název domovního spolku, protože v mnoha případech mají čtvrti a domovní spolky stejné názvy.