Přeskočit na hlavní obsah

Zákazové značení

Dekorační nálepky, 148x210 mm, Vinylový, Samolepící

211.00 Kč

Cena vč. DPH

Záruka spokojenosti zákazníků
Rychlé doručení

Podrobnosti o produktu

Typ:

Dekorační nálepky

Šířka:

148 mm

Výška:

210 mm

Tloušťka:

0,175 mm (175µ)

Materiál:

Vinylový

Způsob uchycení:

Samolepící

Popis produktu

Zákazové značení lze rozmístit za účelem zamezení nepovoleného přístupu do určitého prostoru nebo nepovoleného filmování a fotografování. Značení může také sdělovat veřejnosti, že by neměli pít vodu z vodovodu, nebo že do budovy se nesmí se psy.

Zákazové značení by mělo být navrženo zřetelně a zmiňovat příslušné zákony a pravidla, aby jej lidé snáze pochopili a internalizovali jeho sdělení. Důležitá je zřetelnost, ať už jde o zákaz vstupu nebo o to, že v prostoru není povoleno kouření.

Jaké sdělení si přejete svým zákazovým značením sdělit? Je to zákaz kouření, nebo že do prostoru nesmějí psi? Kromě sdělení je dobré uvážit pro optimální výsledky návrh, barvu a tvar.


Zákazové značení na zakázku – několik rad

Je spousta faktorů, které ovlivňují zřetelnost sdělení na zákazovém značení. Samozřejmě, text na značení je klíčový, avšak kromě textu je dobré zamyslet se při navrhování značení také nad barvou a tvarem.

Stručný a zřetelný text

Stručné sdělení bývá často také jasným sdělením. Pokuste se vyjádřit své sdělení tak, aby obsahovalo jen několik slov, aby si jej ten, komu je určeno, snadněji povšiml a internalizoval jej.

Barva

Zákazové značení s osobním sdělením lze vytvořit v jakékoli barvě nebo tvaru. Pro co nejlepší účinek použijte červený/černý vzor na bílém pozadí nebo červený/černý vzor na žlutém pozadí. Tyto barevné kombinace jsou u zákazového značení zdaleka nejčastější.

Tvar

Zákazové značení bývá spojováno s červeným kruhem s červeným šikmým přeškrtnutím. Uvnitř kruhu obyčejně bývá obrázek zakázané akce. Právě proto, že je spojení mezi tímto tvarem a myšlenkou zákazu tak silné, vyplatí se jej použít. Každý, kdo takové značení uvidí, okamžitě pochopí, že se tu něco zakazuje – otázkou je už jen co.

Text i obrázek

Kombinací textu a obrázku uděláte zákazové značení obzvlášť zřetelné a čitelné.