Přeskočit na hlavní obsah

Naše environmentální práce

Jsme si vědomi, že jako firma máme vliv na klima. Takže považujeme za samozřejmost přijmout zodpovědnost za naše emise. Jestliže má svět do roku 2030 dosáhnout svých klimatických cílů a omezit globální oteplování na méně než dva stupně, musíme za prvé snížit emise skleníkových plynů do atmosféry a za druhé vázat oxid uhličitý, který už byl uvolněn.

Abychom přesně vypočetli, kolik oxidu uhličitého jako firma uvolňujeme, vyhledali jsme pomoc společnosti Atmoz Consulting, nezávislého experta, který zajišťuje, aby náš proces dodržoval mezinárodní výpočetní a účetní normu, takzvaný Protokol skleníkových plynů.

Děláme toto:s

1. Všechno měříme

Využíváme služeb odborníků k přesnému změření toho, kolik oxidu uhličitého uvolňujeme, a opravdu tím myslíme všechno: výrobu našich materiálů, výrobu produktů a přepravu materiálů nejprve k nám a pak dále k našim zákazníkům. Měříme dokonce i to, jak se naši zaměstnanci dostávají do práce!

2. Co nejvíce omezujeme

V dnešní době samotné měření nestačí! Aktivně pracujeme na omezování svých emisí. Proto si dohodneme roční akční plán a do dosahování dohodnutých cílů zapojíme celou firmu. Příkladem toho, jak pracujeme na snižování emisí oxidu uhličitého, patří všechno od instalace 474 solárních panelů na střechách až po pořizování nových klimaticky chytrých materiálů na značení.

3. Všechny své emise vynahrazujeme – 100 % emisí!

Vynahrazování uhlíku zahrnuje investice do projektů, které snižují emise víc, než nakolik k nim přispívá Váš provoz. Naše celkové emise za předcházející fiskální rok činily 1178,4 tun oxidu uhličitého. Abychom pokryli případnou chybu měření, rozhodli jsme se vynahradit dalších 10 % navíc. To znamená, že budeme vázat 1297 tun oxidu uhličitého prostřednictvím certifikovaného projektu vynahrazování uhlíku.

Kompensujeme emise oxidu uhličitého pomocí projektu solárních článků v Bhadle, Indie.

Rozhodli jsme se kompenzovat emise uhlíku investicí do solárního projektu "Bhadla Solar Power Plant", který v Indii generuje čistou elektřinu pomocí sluneční energie jako obnovitelného zdroje energie. Projekt byl certifikován Gold Standard, což je jediný certifikační standard schválený a uznávaný více než 80 mezinárodními ekologickými organizacemi.

Celou naši klimatickou zprávu si můžete přečíst zde.